• Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/evdennakliyat.oktayyellice
  • https://twitter.com/OktayYELLCE
                                                                       0542 821 48 77
                                   BİZİ ARAYIN !  nakliye,evden eve, istanbul nakliyat firması instegram
                                
TELEVİZYON PAKETLEME TAŞIMA
Artık televizyonlar hem çok inceldi hemde boyutları baya büyüdü. Bu ince ve büyük televizyonları taşımaya hazırlamak için nasıl paketlemeliyiz? Bir televizyon özellikle 40 inch ten büyük ekranlara sahip olanlar şehirlerarası bir taşınmanın maliyetiyle eş değer bir fiyata alınabiliyor.

İşte bu sebeple bu televizyonları özellikle iyi paketlemek gerekir. Nakliyeciye de bırakmanızı tavsiye etmeme basit paketleme malzemeleri ile televizyonu çok iyi bir şekilde taşınmaya hazırlayabilirsiniz. Bunun için önce biraz alışveriş yapmamız gerekiyor işte alışveriş listesi:

  • Balonlu naylon
  • 2 Adet 5 cm strafor
  • Büyük bir koli
  • Koli bantı
İşte tüm alışveriş bundan ibaret balonlu naylonu ambalaj malzemesi satan yerlerden alabilirsiniz. Tüm bir paketi ₺ 50 olan bir balonlu naylon alabilirsiniz. Başka eşyalarınızın sarılması içinde kullanabilirsiniz. özellikle buzdolabını birkaç kez sarmanızı öneriyorum.
Televizyonu kablolardan arındırın ve ayaklarını sökün. Artık paketleme için hazır bir televizyonumuz var.
1. Adım Sandviçi Hazırlayın
Bir masaya önce en alta aldığınız koliyi yerleştirin onun üzerine de balonlu naylonu serin ardın dan aldığınız 5 cm straforlardan birini yerleştirin, tekrar bir kat balonlu naylon kullanın. Üzerine de televizyonu koyun artık pakelemeye başlayabilirsiniz.
2. Adım Paketlemeye Başlayın
Önce iki kat olacak şekilde televizyonu balonlu naylonla sarın ve balonlu naylonu tüm televizyonu saracak şekilde bantlayın.
İlk sarmadan sonra ikinci 5 cm'lik straforu televizyonun ekranını koruyacak şekilde ekranın üzerine yerleştirin ve bant ile straforu sabitleyin. Alt tarafta kalan straforu da bant ile balonlu naylona bantlayın ki kaymasın. 
Straforlar her iki taraftan gelebilecek darbelere karşı tv'yi koruyacaktır. Tekrar straforların üzerinden bir kez daha balonlu naylon ile televizyonu sarın ve her tarafını iyice paketleyin. Zayıf gördüğünüz yerleri balonlu naylonları elinizde rulo yaparak o kısımlar üzerine yerleştirin ve bantlayın.
Eğer koli bulduysanız koliyi paketlediğiniz televizyona göre katlayarak sarın. Kolinin istediğiniz yerden katlanması için onu ucu sivri bir plastik parçası ile çizin ama kesmeyin. Göreceksiniz ki kolayca katlanacaktır. Böylece televizyonunuz taşınmaya hazır hale gelecektir. 
Kalan balonlu naylonu diğer önem verdiğiniz ve taşınma sırasında çizilmesini istemediğiniz eşyalarınıza birkaç kez sarın özellikle elektronik eşyaları taşınmanın çizik ve göçüklerden koruyacaktır. Sağladığı faydanın yanında çok da uyguna geliyor bir paket balonlu naylon. Unutmayın balonlu naylonu ambalaj ürünleri satan yerlerden daha ucuza alabilirsiniz. Yapı marketleri ve nalburlar daha fazla paraya satıyor ben bizzat tecrübe ettim. Böylece televizyon nasıl paketlenir başlıklı yazımızın sonuna geldik iyi paketlemeler. Kolay gelsin :)